Dodany: 2011-07-05 10:46:14

TożsamośćPodwójna osobowość, brak świadomości, utraty pamięci to wdzięczne tematy do psychologicznych filmów. Takim właśnie jest dramat Tożsamość online. Amerykanin Martin Harris, z zawodu lekarz, wyjeżdża do Berlina wraz z żoną.

 

Celem ich podróży jest naukowa konferencja, w której Martin ma wziąć udział. Po przybyciu do hotelu, Harris zauważa, że brakuje mu jednej z walizek. Wsiada do taksówki i próbuje dostać się na lotnisko gdzie prawdopodobnie zostawił walizkę. Jazda kończy się feralnie, taksówka wpada do rzeki a Amerykanin ląduje w szpitalu. Lekarze uświadamiają mu, że jego mózg może nie pracować tak dobrze jak wcześniej. Prawdopodobnie może dostać zaniku pamięci. Mogą go męczyć urojenia czy też utraty przytomności. Harris postanawia wrócić do hotelu. Tam okazuje się, że żona go nie poznaje, twierdzi, że nie wiem kim jest. Na domiar złego, zjawia się przy niej mężczyzna podający się właśnie za Martina Harrisa.

 

W tym momencie zaczyna się wartka akcja.  Tożsamość online to film, który na pierwszy rzut oka może nas przerazić. Jednak, wczuwając się głębiej w jego fabułę zaczynamy rozumieć cel i działania głównego bohatera oraz tych, którzy mają coś do ukrycia. Tożsamość online to tzw. ‘film na myślenie’. Nie warto się jednak zrażać do niego na samym początku. Grający w nim główne role Liam Neeson, Aidan Quinn i Diane Kruger nie pozwolą nam się nudzić.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Tożsamość
Nick: