Dodany: 2011-07-05 08:39:42

Chłopiec w pasiastej piżamieWojna, holocaust i 8-letni chłopiec… czy może być bardziej szokujące połączenie?! CChłopiec w pasiastej piżamie online to tocząca się w latach 40- tych opowieść o dramacie ludzkim, obozach pracy i ziemi obiecanej.

 

Pewien niemiecki oficer zostaje przeniesiony wraz z całą rodziną na wieś po tym jak otrzymuje awans na lepsze stanowisko. Jego syn, 8-letni Brunon, ciekawy świata, postanawia zbadać je swoimi dziecięcymi oczyma. Mimo, że otrzymuje zakaz opuszczania domu postanawia dowiedzieć się dlaczego ludzie, których podziwia z okna cały dzień chodzą w pidżamach. Po drugiej stronie krat poznaje chłopca, Szmula, z którym pragnie rozmawiać i zwyczajnie się zaprzyjaźnić. W latach 40- tych rządziła propaganda, ludzie nie zdawali sobie sprawy czym tak naprawdę są obozy pracy. Chcieli żyć tak jak im obiecywano. Społeczeństwo było ogłupiane.

 

Mały Bruno nie potrafił przejść nad tym do porządku dziennego, nie mieściło mu się w głowie dlaczego wszyscy inni mogą cały dzień rozmawiać ze swoimi rówieśnikami, bawić się z  nimi, a on musi siedzieć zamknięty w domu.  Chłopiec w pasiastej piżamie online to przejmująca opowieść ukazana dziecięcą wizją. Niewinność dziecka zamieniona zostaje w okrutny realizm. Chłopiec w pasiastej piżamie online to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy wiedzą o wojnie więcej jak i dla tych, którzy wiedzą o niej o wiele mniej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Chłopiec w pasiastej piżamie
Nick: